Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tko je za RPG???

Go down 
+17
superheroj
Puls
Ceres
Sirius Black
Gorthaur
Mshai
Phoenix
OmenRider
Kyo
manager
No Mercy
Frik Lik
Madame Nocturna
Struja
Evil Smoker Dax
Neph
darkkrad
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Tko želi sudjelovati u izradi RPG-a????
Da,želim
Tko je za RPG??? - Page 4 Vote_lcap90%Tko je za RPG??? - Page 4 Vote_rcap
 90% [ 19 ]
Ne,ne želim
Tko je za RPG??? - Page 4 Vote_lcap10%Tko je za RPG??? - Page 4 Vote_rcap
 10% [ 2 ]
Ukupno glasova : 21
 

Autor/icaPoruka
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 12:52 pm

Kad si vidia magea sa heavy armorom lol!
Nego, moramo staviti neke limitere.....ti dakle zelis svijet u kojem ces hodati sumom uz vilenjake, bacati magije i odjednom uletis u neki futuristicki grad, bez ikakve magije, samo tehnologija. Ako damo apsolutnu slobodu, na kraju cemo imati ninja svijet pomijesan sa dnd svijetom pomijesan sa futuristickim svijetom......bas me zanima kako bi tekao razgovor izmedju ninje i space marinca <_<
[Vrh] Go down
Neph
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)



Male
Broj postova : 486
Age : 36
Boravište : Zagreb, selo pokraj Varaždina
Struka : Studenat
Najdraži Animei : Neon Genesis Evangelion, ha!
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 1:01 pm

A zašto ne ?

Jel radimo ovu igru zato da nam DnD vijeće kaže: bravo, igra vam je balansirana i limitirana, svaka čast !

Ili radimo za zabavu ?

Kad sam vidio magea sa heavy armourom ?

Pazi. Imaš recimo lvl 20 mejđa, napadaju ga 16 ratnika, 18 zmajeva, 87 Pikačua, u okolini rokaju meteori i nuklearne eksplozije, a on baca neki nevjerojatan lvl 9 spell. I odjednom shvati, ma jebo svu tu hrpu protivnika i nemoguće uvjete borbe, ništa od toga me ne smeta toliko ko ovaj armour koji sam zaboravio skinut Suspect
[Vrh] Go down
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 1:14 pm

Goran je napisao/la:
A zašto ne ?

Jel radimo ovu igru zato da nam DnD vijeće kaže: bravo, igra vam je balansirana i limitirana, svaka čast !

Ili radimo za zabavu ?

Radimo za zabavu,ali opet da na nesto slici....ako napravimo to kao ti,bit ce previse zbunjeno. Ajde da igramo bas roleplay, onda ok. Ali mi radimo bas igru.....kako bi ti implementirao uopce fajt izmedju svih tih razlicitih likova?

Goran je napisao/la:
Kad sam vidio magea sa heavy armourom ?

Pazi. Imaš recimo lvl 20 mejđa, napadaju ga 16 ratnika, 18 zmajeva, 87 Pikačua, u okolini rokaju meteori i nuklearne eksplozije, a on baca neki nevjerojatan lvl 9 spell. I odjednom shvati, ma jebo svu tu hrpu protivnika i nemoguće uvjete borbe, ništa od toga me ne smeta toliko ko ovaj armour koji sam zaboravio skinut Suspect

lol,this doesn't make any sense......ja samo kazem da su mageovi vecinom krhkije gradje, nisu nabildani jer su ucili veci dio zivota,a ne bili u teretani. I sad da on trckara okolo sa oklopom teskim 50 kg Suspect Suspect
Ali dobro,ja nisam tia sad previse nabaciti na svog lika....moga sam ja staviti da mi je lik battlemage ili conjuer/necromancer....ali Omen i Mshai su stavili samo jednu klasu,pa sam i ja......ako se moze vise klasa,opet triba staviti neka ogranicenja koliko max jer onda ce biti kao sto ti kazes.....lik mi je elf i on je mage/ranger/mage/assassin/barbarian itd itd.....to je onda preglupo. Onda svi mogu napraviti bogove od likova Suspect
[Vrh] Go down
OmenRider
Danshaku (baron)
Danshaku (baron)
OmenRider


Broj postova : 311
Age : 36
Boravište : Neo-Tokyo
Najdraži Animei : Akira,Project Freedom,Yukikaze
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 1:37 pm

pričekajmo dark da vidimo šta ona kaže, a i kad se već oko toga dogovaramo neka se netko postavi za moda tam koji će nam ujedno bit i onaj kojem ćemo se obratiti ako nam nešto ne bude jasno ^^"
anyhow, mislim da će taj rpg bit zajebnacija :p
[Vrh] Go down
http://omenrider.deviantart.com/
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 2:16 pm

eto,slazem se...a ako ce biti zajebancija teza, onda dobro...onda mozemo stvarati svakakve freaky likove...samo da ne bude "bogova"....ono tipa....moj lik jedom mislju moze porusiti citav grad i takve spike....jer to onda prelazi i pojam zayebancije
[Vrh] Go down
Neph
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)



Male
Broj postova : 486
Age : 36
Boravište : Zagreb, selo pokraj Varaždina
Struka : Studenat
Najdraži Animei : Neon Genesis Evangelion, ha!
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 3:55 pm

No Mercy je napisao/la:
lol,this doesn't make any sense......ja samo kazem da su mageovi vecinom krhkije gradje, nisu nabildani jer su ucili veci dio zivota,a ne bili u teretani. :
Pa dobro, za to prvo treba definirat magove i magije.
Uostalom, kako možeš iz knjiga učit magije Razz
Samo zato što DnD kaže da je to tako, ne mora značit da ima i smisla.

No Mercy je napisao/la:
I sad da on trckara okolo sa oklopom teskim 50 kg Suspect Suspect :
Haha, ne kradi mi smajlija Suspect

No Mercy je napisao/la:
Onda svi mogu napraviti bogove od likova Suspect
Ne bogove, samo veća sloboda.
S druge strane, čak i ako jesi bogovi, zašto ne ?
Nisi li nekad poželio biti bog ? Razz
[Vrh] Go down
Evil Smoker Dax
Samurai (knight)
Samurai (knight)
Evil Smoker Dax


Male
Broj postova : 142
Age : 37
Boravište : neću ništ napisat jer ću vas uvrijediti.....
Struka : neću ništ napisat jer ću vas uvrijediti.....
Najdraži Animei : neću ništ napisat jer ću vas uvrijediti.....
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 4:06 pm

Par stvari ljudi.....U ovoj igrici imaš slobodu....ali da bi stvorio "boga" od lika trebalo bi ti 100000 sati igre....evil i 10010000000000000000001230094566 expiriensa!!!!!

Tvoj lik će moći nosit i tutu ak ti hočeš!!Lik ima sve mogučnosti samo moraš ih razvijat!!!!

Ustvari sve to sam rekao na zadnjem mitingu!!! (valjd me jedino Qisrem slušao!)
[Vrh] Go down
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 4:21 pm

rekao si ti puno stvari Laughing
I slusao sam te i ja...pod "bogove" sam mislia ono sto je goran reka,da stvoris nekog koji zna sve moguce skillove,jer to ne mozes ni u bilo kojem drugom RPGu napraviti (osim na nacin na koji dax kaze).
Mozes napraviti lika koji zna sve to,ali ce mu znanje biti poprilicno slabo..ono,recimo da imas nekih 500 bodova (ovi bodovi su samo za ilustraciju,da me ne bi netko odma pocea napadati)....i sad recimo da ima 5 skillova sveukupno....ti mozes sve uloziti na jedan skill i imati 500 bodova iz tog skilla,a nula iz ostalih,a mozes sve raspodjeliti,ali ako stavis da lik zna svih 5 skillova, on ce njih svih znati, ali puno losije.....
A ja sam skuzia gorana da je on reka zasto on ne moze napraviti lika koji ima 500 bodova iz svih 5 skillova.....to je po mom poimanju BOG,jer ovaj koji ima 500 bodova iz jednog skilla, nema teoretske sanse u borbi protiv onog sa 500 boova u svim skillovima.....

Ok,malo sam ga nakenja tu, ali valjda je jasno sto sam tia reci....
[Vrh] Go down
Evil Smoker Dax
Samurai (knight)
Samurai (knight)
Evil Smoker Dax


Male
Broj postova : 142
Age : 37
Boravište : neću ništ napisat jer ću vas uvrijediti.....
Struka : neću ništ napisat jer ću vas uvrijediti.....
Najdraži Animei : neću ništ napisat jer ću vas uvrijediti.....
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 4:28 pm

I got the point....
[Vrh] Go down
Neph
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)



Male
Broj postova : 486
Age : 36
Boravište : Zagreb, selo pokraj Varaždina
Struka : Studenat
Najdraži Animei : Neon Genesis Evangelion, ha!
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 5:05 pm

Jasno, nijedan lik baš nebi mogao bit ultra močan na početku . . .

Ali kasnije . . . zašto ne ?
[Vrh] Go down
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimesri srp 04, 2007 6:07 pm

Pa da, kasnije kad se likovi razviju, svi ce biti uber mocni.
[Vrh] Go down
Struja
Danshaku (baron)
Danshaku (baron)
Struja


Male
Broj postova : 223
Age : 36
Boravište : imam.
Struka : elektrotehnicar
Najdraži Animei : DBZ (jedino tog i gledao, lol)
Registration date : 10.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 2:18 pm

ako sam ja dobro shvatio....

ti ces lvlupom dobit opciju da uzmes skill...
i recimo da je taj skill "heavy armor"
ali, hopla, ti nemres uzet taj skill jer nemas skill meduim armor i light armor!
dakle, prvo ta dva skilla, a tek onda ovaj (inace bi svi uzeli odmah heavy armor i nikad ne koristili meduim i light).

naravno, odredjene klase dobiju neke skillove odmah na pocetku ovisno o klasi (=

e sad, ti si uzeo light armor skill. i ti kad stavis light armor na sebe, i sto ga dulje nosis, to ces vishe ucit kako pravilno hodat s tim armorom na sebi, kako rasporedivat tezhinu i te gluposti, i time ce ti se skill poboljsavat (isto vrijedi i za meduim i heavy).

dakle, nema bodova, imas samo za uzet skill koji onda "koristis" da bi ga unaprijedivao.

mage ce umjesto da na pocetku uzme sva tri armor skilla, vjerojatno htjet uzet skillove za magije, a ne za armore (tko je vidio magea sa heavy armor skillom, i bez magija dooh)

shvatljivo ?
[Vrh] Go down
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 3:02 pm

Morrowind/Oblivion style, to smo i skuzili na kraju da ce biti u tom stilu, ali Goran se zali na tu podjelu na klase. Ti opet govoris o profesijama, o mageovima itd, dok on ne zeli uopce nikakvu podjelu.

Ali kuzim na sto mislis. Mogli bi jednostavno i izbaciti klase. Zasto bi se lik nasa profesija tribala zvati nekako? Samo razvija skillove koje oce na taj tvoj nacin. Iako bi ja uveo i neke limitere kao npr snaga,inteligencija itd. Ono, ne mozes nositi heavy armor ako imas snagu = 1..... Ili,ne mozes bacati najrazornije magije ako ti je inteligencija na samom dnu.
[Vrh] Go down
Struja
Danshaku (baron)
Danshaku (baron)
Struja


Male
Broj postova : 223
Age : 36
Boravište : imam.
Struka : elektrotehnicar
Najdraži Animei : DBZ (jedino tog i gledao, lol)
Registration date : 10.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 3:18 pm

No Mercy je napisao/la:
Ali kuzim na sto mislis. Mogli bi jednostavno i izbaciti klase. Zasto bi se lik nasa profesija tribala zvati nekako? Samo razvija skillove koje oce na taj tvoj nacin. Iako bi ja uveo i neke limitere kao npr snaga,inteligencija itd. Ono, ne mozes nositi heavy armor ako imas snagu = 1..... Ili,ne mozes bacati najrazornije magije ako ti je inteligencija na samom dnu.
ovo je samo po sebi logicno.... medjutim, bit ce stavljen neki mali limiter na te stvari, jer se pokusava napravit sloboda da ti i sa mageom mozhes nosit neki jaci armor.... pod uvjetom da ga znas nosit (= snaga je relativan pojam. recimo, ako mage sa str na 2 pocne nosit heavy armor, i nosi ga neko vrijeme, njemu bi po tome trebala i snaga porast, jer se navikne na nosenje tog teskog armora, iliti, postaje nesto jaci.... (= to su vec pitanja detaljnih balansa.
[Vrh] Go down
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 4:00 pm

Da,to se slazem.
[Vrh] Go down
Mshai
Samurai (knight)
Samurai (knight)
Mshai


Male
Broj postova : 138
Age : 38
Boravište : Zagreb
Struka : Student na ALU
Najdraži Animei : Blood - The Last Vampire, Mononoke, Afro Samurai, Black Swordsman tale...
Registration date : 20.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 5:52 pm

Ljudi, ovo o cemu vi pricate je battle mage. Ne mozete brijat da bi vam trebali dopustit da vas lik nosi heavy armor i baca najjace spellove. Jer je to pure bullshit. Cak i da je najvisi lvl i dalje je pure bullshit jer bi po tom bili jaci od svih protivnika u igri. Battle mage nikad nece moci imati armor otporan kao cisti warrior sa att pointovima u heavy armoru, ili pak moc spellova jaku poput one od cistog wizarda u nekom robeu. Kad bi se takva pravila krsila igra bi bila totalno ne izbalansirana i izgledalo bi kao da igras s cheatovima. A takvu igru ja ne mislim igrat.

Nemam nista protiv da lik moze znat pomalo od svega u stilu morrowinda i obliviona, ali opet morate shvatit da se morrowind ili oblivion ovdje ne radi. Ovu igru ce napraviti skupina entuzijasta a ne grupa od 100+ ljudi koja se okupila kako bi napravila novi svijetski RPG hit. Ta cinjenica vam mora biti cisto jasna pred ocima. Exclamation
[Vrh] Go down
http://mshai.deviantart.com/
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 6:01 pm

Eto, to sam i ja bio zabrinut. Ali koliko su mi objasnili sad tu, to ce biti spika da on moze nositi teski oklop, naravno....zasto ne......ali pod uvjetom da bude balansirano. Moci ce razvijati koji skill oce, uz neke male limitere koji nece ubijati slobodu. Moci ce razvijati sve skillove koji postoje,ali onda ce biti razvodnjen, tj nece biti specijalist u nicemu. Bit ce mu dobro sto ga nece nitko moci uhvatiti da ima prednost (npr neko magic-immune biće sto ima prednost nad pure mageom), ali isto tako nece moci raditi onoliki damage na obicnim monsterima koliko ce moci raditi neki lik specijaliziran u 1 ili 2 posla.

EDIT: I recimo stavimo da mora razviti bar neku odredjenu snagu za normalno koristenje oklopa....a za razvijanje snage, morat ce malo zrtvovat, recimo, inteligenciju. I onda mu magije nece biti toliko jake kao nekom liku koji je razvija samo inteligenciju i nosi neku mage robe, ali su mu zato magije jako razorne.
Tim primjerom namjeravam reci da nece biti spika da ce mage sa heavy armor pwnati magea bez armora......jer onda bi svi mageovi morali armor razvijati......


Zadnja promjena: ; čet srp 05, 2007 6:05 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Neph
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)



Male
Broj postova : 486
Age : 36
Boravište : Zagreb, selo pokraj Varaždina
Struka : Studenat
Najdraži Animei : Neon Genesis Evangelion, ha!
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 6:02 pm

Mshai je napisao/la:
Ljudi, ovo o cemu vi pricate je battle mage. Ne mozete brijat da bi vam trebali dopustit da vas lik nosi heavy armor i baca najjace spellove. Jer je to pure bullshit. Cak i da je najvisi lvl i dalje je pure bullshit jer bi po tom bili jaci od svih protivnika u igri. Battle mage nikad nece moci imati armor otporan kao cisti warrior sa att pointovima u heavy armoru, ili pak moc spellova jaku poput one od cistog wizarda u nekom robeu. Kad bi se takva pravila krsila igra bi bila totalno ne izbalansirana i izgledalo bi kao da igras s cheatovima. A takvu igru ja ne mislim igrat.
Prvo, ti si se očito jako previše naviknuo na DnD da bi shvatio kakve nebuloze pričaš, i kako taj sistem uopće nije realan.

Drugo, ako je poanta igre da se stvori što uvjerljiviji i izbalansiraniji hack 'n' slash, onda se u potpunosti slažem s tvojim sistemom.

However.

Ako želimo imati imalo realnu priču, ti moraš bit sposoban objasnit zašto neki mage nebi mogao vježbat svoje spellove dok nosi 100 kila utega na sebi lol!

Misliš da je teško nabildat se ?
Par mjeseci posla, a budući je mage, može si i smixat neke steroide lol!
[Vrh] Go down
Mshai
Samurai (knight)
Samurai (knight)
Mshai


Male
Broj postova : 138
Age : 38
Boravište : Zagreb
Struka : Student na ALU
Najdraži Animei : Blood - The Last Vampire, Mononoke, Afro Samurai, Black Swordsman tale...
Registration date : 20.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 6:36 pm

Goran je napisao/la:

Prvo, ti si se očito jako previše naviknuo na DnD da bi shvatio kakve nebuloze pričaš, i kako taj sistem uopće nije realan.
Prvo, ne budi bezobrazan jer sam prokleto nadrkan danas i to necu tolerirat.

Goran je napisao/la:
Ako želimo imati imalo realnu priču, ti moraš bit sposoban objasnit zašto neki mage nebi mogao vježbat svoje spellove dok nosi 100 kila utega na sebi lol!
Ajde kad bas hoces da ti na taj "racionalan" nacin objasnim, evo izvolis: Zamisli lika u srednjem vijeku, nekog mistika koji zivi povucen od ostalih kako bi mogao u miru proucavati stare papiruse i stare knjige. U toj svojoj samoci on picnje razvijati svoju duhovnu snagu i kanaliziranje energije kroz tijelo. Takva predanost zahtijeva STRASNO VELIKU posvecenost tome, tako da ne stigne bildati, trcati, vjezbat borbu ili rukovanje s macem... vec samo cita, promislja, i trenira mentalnu i duhovnu snagu. Ako ti ovo i dalje zvuci kao totalna glupost onda si pogledaj bilo kojeg, ALI BILO KOJEG duhovnog vodju, ili covjeka koji je u tome a da je medju nama i pogledaj im gradju tijela. Ti ljudi su vitki, vrlo cesto sitni, naizgled krhkih tijela - nikako sposobni nosit na sebi heavy armore i ici u CQB macevima ili takvim oruzjem. Njihova snaga je iznutra i nikako se ne kombinira s icim materijalnim izvana. Tocka.

Ma uostalom, ne objasnjava mi se vise. Ja i dalje smatram da je moja kritika iz predhodnog posta bila na mjestu, i da bi takvo bacanje igre iz balansa narusilo gust igranja jer se ne bi imao radi cega muciti i razvijati svoj lik kad bi dosao do te granice da je otporan na melee i na elemental te da radi ogroman dmg sa spellovima.
[Vrh] Go down
http://mshai.deviantart.com/
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 6:51 pm

Citat :
......i da bi takvo bacanje igre iz balansa narusilo gust igranja jer se ne bi imao radi cega muciti i razvijati svoj lik kad bi dosao do te granice da je otporan na melee i na elemental te da radi ogroman dmg sa spellovima.

Da,zato sam gore i napisa da mora biti balans. Jer znam kako to moze ubiti igranje, po Oblivionu. Ima sam lika koji je pwna sa lukom i strijelom, macem i magijama. Nista mu nije moglo ni prismrditi blizu, a i ako bi uspilo,sasika bi ga s macem u 3 sekunde. Jos sam ima restoration magiju nabrijanu, pa bi se i heala ako bi sto kojim slucajem me ozljedilo. I ubrzo nakon sto mi je lik posta tako uber, presta sam igrati......bilo mi predosadno. Jednostavno nema nikakvog izazova isprid mene.
Ako cemo stvoriti tako uber likove, onda moramo stvoriti i uber protivnike. Znaci svaki protivnik ce imati isto gro skillova na raspolaganju, inace ce nam se igra pretvoriti u dosadan hack n slash di cemo samo prolaziti kroz skupine neprijatelja bez ikakvog problema.....
[Vrh] Go down
Struja
Danshaku (baron)
Danshaku (baron)
Struja


Male
Broj postova : 223
Age : 36
Boravište : imam.
Struka : elektrotehnicar
Najdraži Animei : DBZ (jedino tog i gledao, lol)
Registration date : 10.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 8:17 pm

diablo style. lol!

mshai, ono sto je meni dax objasnio na mitingu je upravo ono sto sam ja reko. svaki lik mozhe izabrat svaki skill, i trenirat taj svaki skill tako da ga koristi, u neku ruku ce to bit isto ko morrowind, samo u nasem malo drugacijem svijetu. tako da ces time moc napravit battlemagea sa heavy armorom i najjacim spellom (ako se recimo koncentrirao samo na 2 skilla, armor i neka jedna magija).

naravno, nije nista rekao o tome da se stave limitacije, jer je on izricito reko da oce igru u kojoj ces moc nosit svaki svakcati item koji u igri postoji, medjutim, mozda ga neces moc koristit kako treba ako nemas skill za njega. i oko tog se igra vrti, da dobijes taj skill koji podrzhava taj item. e sad, ukoliko se dogodi da ti uzmes skill za najjaci armor (tj skillnu putanju da dodjes do njega) i za najjacu magiju (tj skillnu putanju do te magije) imat ces lika koji ce bit brutalno weak, jer ova igra nece trajat zauvijek kao oblivion, nego ima kraj, koji ce se nastavljat doduse, ali dok ti dodjes do nekog dijela kada mozhes bit "bog", to ce bit za kojih par godina dok napravimo taj dio igre xD i takav lik ce bit pwnan od bilokojeg lika koji se opredjeli za jednu putanju skillova, umjesto da ih previshe mijesa.
[Vrh] Go down
Neph
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)



Male
Broj postova : 486
Age : 36
Boravište : Zagreb, selo pokraj Varaždina
Struka : Studenat
Najdraži Animei : Neon Genesis Evangelion, ha!
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 8:26 pm

Mshai je napisao/la:
Prvo, ne budi bezobrazan jer sam prokleto nadrkan danas i to necu tolerirat.
Prvo, ja nisam bio bezobrazan.
Drugo, nemoj ti bit bezobrazan i smatrat kako je tvoja nadrkanost opravdanje za išta. Nije.
Toleriraj ili ne, ja nisam rekao ništa uvredljivo, samo da tvoj sistem nema smisla, ergo nebuloza, a to svoje mišljenje sam kasnije i argumentirao.

Mshai je napisao/la:
Ajde kad bas hoces da ti na taj "racionalan" nacin objasnim, evo izvolis: Zamisli lika u srednjem vijeku, nekog mistika koji zivi povucen od ostalih kako bi mogao u miru proucavati stare papiruse i stare knjige. U toj svojoj samoci on picnje razvijati svoju duhovnu snagu i kanaliziranje energije kroz tijelo. Takva predanost zahtijeva STRASNO VELIKU posvecenost tome, tako da ne stigne bildati, trcati, vjezbat borbu ili rukovanje s macem... vec samo cita, promislja, i trenira mentalnu i duhovnu snagu. Ako ti ovo i dalje zvuci kao totalna glupost onda si pogledaj bilo kojeg, ALI BILO KOJEG duhovnog vodju, ili covjeka koji je u tome a da je medju nama i pogledaj im gradju tijela. Ti ljudi su vitki, vrlo cesto sitni, naizgled krhkih tijela - nikako sposobni nosit na sebi heavy armore i ici u CQB macevima ili takvim oruzjem. Njihova snaga je iznutra i nikako se ne kombinira s icim materijalnim izvana. Tocka.
Kažeš ti.
To niti je jedino moguće objašnjenje magije i magova koje se može smislit, niti je službeno ono koje će bit prihvaćeno u igri, stoga ne znam čemu taj "ja sam jedini u pravu" stav.
Mogao si primijetit da ja nigdje ne tvrdim kako imam odgovor na pitanje života, svemira i svega ostalog, i jedini sam u pravu, već samo kritiziram postojeće modele.
Sad kritika na tvoj model.

Prvo, "mistik koji zivi povucen od ostalih kako bi mogao u miru proucavati stare papiruse i stare knjige".
A zašto ? To je samo predodžba maga kakvu ti imaš u svojoj glavi. Ne shvaćam zašto smatraš da si ultimativni stručnjak za to.

"U toj svojoj samoci on picnje razvijati svoju duhovnu snagu i kanaliziranje energije kroz tijelo."
A ako je netko u djetinjstvu shvatio kako ima te sposobnosti, i počeo ih razvijati ne u samoći ?
Onda možda ipak možda neće završit kao mistik pustinjak.
Pogotovo ako još dodamo onaj dio kako se magija teško može naučit iz knjiga.
To je vještina, a ne znanje. Vještine se razvijaju vježbom, a ne učenjem.

Naravno da knjige mogu pomoć, al koncept da netko sjedi i čita po čitave dane, te je onda world class mag nakon toga . . . mislim da ne stoji.
Btw, to je samo moje mišljenje, ne smatram da sam jedini u pravu.

Treniranje mentalne i duhovne snage = čitanje i promišljanje ?
Jesi li ikad čuo za karate ? To je jedna lijepa borilačka vještina koja služi podjednako razvijanju i na fizičkom i mentalnom/duhovnom planu.
Čak štoviše, oni smatraju da je to sve povezano !
Vidi čuda, pa čak i postoje neka mišljenja koja se razlikuju od tvojih (primijeti ekstreman sarkazam, toleriraj ga ili ne, like I care)

"Ako ti ovo i dalje zvuci kao totalna glupost onda si pogledaj bilo kojeg, ALI BILO KOJEG duhovnog vodju, ili covjeka koji je u tome a da je medju nama i pogledaj im gradju tijela."
E pa ja kontriram tvojim slabašnim duhovnim vođama karate majstorima, ljudima koji su ekstremno jaki i fizički i psihički.
Your point ? Da je pravilo da netko mora biti fizički slab ako je duhovno jak ?
Nebih rekao.
Btw, koliko mi takvih tvojih duhovnih vođa možeš nabrojat ?
Čisto informativno.

Mshai je napisao/la:
Ja i dalje smatram da je moja kritika iz predhodnog posta bila na mjestu, i da bi takvo bacanje igre iz balansa narusilo gust igranja jer se ne bi imao radi cega muciti i razvijati svoj lik kad bi dosao do te granice da je otporan na melee i na elemental te da radi ogroman dmg sa spellovima.
To je zato, a to sam već i napomenuo, jer ti razmišljaš isključivo u granicama borbe i hack 'n' slash. Određenja likova ti se svodi na to jel fighter ili mage.
Ali rpg bi trebao imati nešto više, a to je priča.

Dakle, trebali bi postojati magovi koji nisu mistici pustinjaci, zar ne ?

Uostalom, ima tu još pitanja koja nisu razjašnjena:
1. Koliko će igra biti fokusirana na borbu a koliko na priču (po onome što si ti zamislio, ovo bi trebao bit Diablo 3 sve se meni čini)
2. Koliko će likovi imati realnu pozadinu ?
Evo pojašnjenje. Budući su svi uvučeni u taj događaj koji pokreće igru, siguran sam da nisu svi profesionalni vojnici čitav život, koji su samo čekali da se nešto dogodi.
Hoće li postojat likovi koji su potpuni slabići, te prolaze kroz igru inteligencijom i mudrošću, te s druge strane užasno močni fajteri ?
Jer, budući je igra singl plejer, nema problema sa disbalansom između likova, priča se može prilagoditi sposobnostima pojedinog lika, već s obzirom na to s kojim likom si počeo igrat i koju priču pratiš (Dax je rekako kako će različiti likovi imati različite priče)
3. U kojoj mjeri ćemo mi odredit likove, a koliko će igrač imat slobode ?
4. U kojoj mjeri će likovi biti ograničeni pričom ?

I tako dalje.
[Vrh] Go down
No Mercy
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)
No Mercy


Male
Broj postova : 526
Age : 38
Boravište : Zadar-Zagreb
Struka : student
Najdraži Animei : DBZ,Naruto,Hellsing OVA,Pokemon
Registration date : 09.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 9:05 pm

Da,i opet se vracamo na pocetak. Ista pitanja, iste nedoumice.
[Vrh] Go down
Struja
Danshaku (baron)
Danshaku (baron)
Struja


Male
Broj postova : 223
Age : 36
Boravište : imam.
Struka : elektrotehnicar
Najdraži Animei : DBZ (jedino tog i gledao, lol)
Registration date : 10.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 9:21 pm

guys, nemojte se "vrijedat", rasprava o igri, nitko nema pravo, i svi imamo pravo, to nije razlog da se "vrijedate".
ako nastavite, editirat cu vam postove i pobrisat taj dio texta.

sto se tice ucenja magija: imas tonu knjiga na svijetu u kojima imas tone razlicitih nacina da se magija nauci. tako da ne postoji jedan univerzalni nacin da se nesto nauci. kao sto sam negdje ranije reko, magije se mogu uciti i tako da vas netko drugi nauci njima tako da vam pokazhe. mozhete je prouciti u knjigama, koje opet, mogu biti napisane na milijune razlicitih nacina, od struktnih uputa, do mitoloskih lirika iz kojih se tesko nesto shvati, sve ovisno o svijetu u kojem se nalazi lik i kakva je prica. tako da ste obojica u isto vrijeme u pravu Wink samo ne gledate isti svijet.

mi cemo u rpgu napravit nesto novo, novi nacin koji nece biti ni citanje knjiga i scrollova, niti ce biti da se s time rodish. mozda ce to bit nesto posve novo, tipa da ti jedino bogovi mogu dati sposobnost magija ukoliko se odluce za tebe.... ko da je bitno, MI moramo smislit kako ce nam likovi ucit magije, a ne ono sto je "logicno" tako.
[Vrh] Go down
Neph
Shishaku (viscount)
Shishaku (viscount)



Male
Broj postova : 486
Age : 36
Boravište : Zagreb, selo pokraj Varaždina
Struka : Studenat
Najdraži Animei : Neon Genesis Evangelion, ha!
Registration date : 06.06.2007

Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitimečet srp 05, 2007 9:30 pm

Struja je napisao/la:
guys, nemojte se "vrijedat", rasprava o igri, nitko nema pravo, i svi imamo pravo, to nije razlog da se "vrijedate".
ako nastavite, editirat cu vam postove i pobrisat taj dio texta.
Nisam ga uvrijedio niti jednom rječju Smile
Ja sam samo kritičan, ništa drugo.
Pa i kritičan prema njegovom odnosu i stavu prema drugima.

Struja je napisao/la:
sto se tice ucenja magija: imas tonu knjiga na svijetu u kojima imas tone razlicitih nacina da se magija nauci. tako da ne postoji jedan univerzalni nacin da se nesto nauci.
Ajmo prvo definirat magiju, pa ćemo onda doć do detalja kako se ona može učit . . .

Struja je napisao/la:
tako da ste obojica u isto vrijeme u pravu Wink samo ne gledate isti svijet.
Not quite.
Ja ne gledam nijedan svijet, nego sam koncept magije, odvojen od svih DnD predodžbi, a on pak gleda samo taj jedan mali uski svijet u svojoj glavi.
Al da, za nastavak rasprave prvo treba definirat neke stvari.

Struja je napisao/la:
mozda ce to bit nesto posve novo, tipa da ti jedino bogovi mogu dati sposobnost magija ukoliko se odluce za tebe....
Nije posve novo, vidio sam to i u Forgotten Realms settingu (Elminster), i u Dragonlance settingu lol!

Struja je napisao/la:
ko da je bitno, MI moramo smislit kako ce nam likovi ucit magije, a ne ono sto je "logicno" tako.
Al mora bit više-manje logično . . . kakvu priču možeš smslit koja počiva na nelogičnim temeljima lol!

Takvi detalji ubiju realnost i zabavu priče . . . barem meni.

Znam što želiš reć, al ne mogu dobro izrazit ono što ja želim . . . budem smislio primjer na temelju nekog animea ili filma pa ću postat.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tko je za RPG??? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Tko je za RPG???   Tko je za RPG??? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tko je za RPG???
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Multi Gaming :: RPG-
Forum(o)Bir: